Dzisiaj prezentuję jeden z moich najbardziej trafnych wyrobów – kocyk robiony na drutach!
Jak dobrze, że aż tak zachwycił mnie ten kocyk – po krótkiej konsultacji z właścicielką tamtego bloga od razu zamówiłam włóczkę i wzięłam się do pracy. Musiał być m.in. w warkocze – uwielbiam wszelkie warkocze na robótkach z włóczki, jednak nie miał to być koc typowo zimowy więc te warkocze pojawiają się tylko po bokach i uważam że dodają uroku całemu kocykowi.

Koc robiony był przez kilka dobrych dni…zużyłam więcej włóczki aniżeli myślałam, że zużyję :-) Musiałam domawiać więc miałam przymusową przerwę ale z efektu jestem ekstremalnie zadowolona !! Kocyk wykonany jest ze 100% wełny – pierwszy raz miałam w rękach tak miłą wełenkę – dotychczas wełna kojarzyła mi się głównie ze swetrami Benettona – lekko włochata:-) Ta włóczka jest zupełnie inna – super delikatna i bardzo ciepła – sama przetestowałam kończąc kocyk ponieważ okrywał moje nogi podczas robienia;-)

Plan był taki – zrobić ciepły kocyk dla Maleństwa ale … zachwycił Pannę O. która poprosiła abym dla Maluszka zrobiła jeszcze jeden bo ten ona chciałaby sobie przywłaszczyć;-) Tak więc w niedługim czasie zrobię drugi – szary – idealnie będzie pasował do koloru wózka;-)

Do kompletu do kocyka uszyłam podusię ( a właściwie poszewkę ) – te kolorowe drzewa już dawno wpadły mi w oko – wyszperałam tkaninę i jest poducha.
Całość udekorowana serduszkami – podobnie jak u Olgi – raz jeszcze dziękuję za inspirację !!

*****************************

ENGLISH: A few weeks ago I made a knit blanket for my daughter. The blanket is made of 100% wool and is very warm and pleasant to the touch. I made also a cushion cover – you can see on my photos – I think this set looks really nice!

Cały komplet idealnie sprawdził się na plaży – Maluszek miał mięciutko pod główką i cieplutko ;-)

Późnymi wieczorami Panna O. otulała się kocem – tradycyjnie nie odchodząc od wody:-) Gdyby mogła chętnie nocowałaby na plaży;-)

Kocyk idealnie sprawdzał się także w hotelu ;-)

 

Kopiowanie oraz rozpowszechnianie zdjęć ZABRONIONE!!

 Copyrights by Stylish Toddler